ggg ggg ggg

XXXIV Dni Broku i Puszczy Białej 2012 (10.07.2012)

Bogate, to były obchody. Władze gminy postanowiły zapewnić godziwą rozrywkę zarówno mieszkańcom jak i turystom. Przy okazji też nagrodzić najlepszych uczniów, sportowców, wręczyć statuetki i listy pochwalne uczniom oraz zasłużonym mieszkańcom i przedsiębiorcom Gminy Brok.


Dwudniowe obchody Dni Broku, czyli w dniu 7 lipca (sobota) i 8 lipca (niedziela) zgromadziły tłumy na nadbużańskich łęgach. Miejsce rozległe, więc swobodnie pomieściły się liczne stoiska: od stolika, przy którym malowano dzieciom twarze, poprzez dmuchane zamki, karuzele, stoiska z lodami, gastronomiczne, ogródek z piwem (wręcz zagrodą), aż po scenę. Niezwykle ciekawie prezentowała się ekspozycja Nadleśnictwa oraz zmagania chętnych z piłowaniem klocków drewna. Niezmiennie uwagę najmłodszych przyciągał tzw. dziecięcy świat, gdzie klauni paradowali na szczudłach, były przeprowadzane liczne konkursy, warsztaty tworzenia gigantycznych baniek mydlanych. Od soboty rano odbywały się zawody spławikowe, piłki siatkowej oraz piłki nożnej(niedziela) i oczywiście wszystkie o Puchar Burmistrza Gminy Brok. Na scenie prezentowali się też mali wykonawcy z miejscowych szkół. Dla koneserów muzyki zorganizowano koncert organowy w wykonaniu artystów z Grodzieńszczyzny w pobliskim kościele, a na scenie dla wszystkich grali i zabawiali przybywającą publiczność: zespoły Adagio i zespół Łukash (śpiewający chłopcy w seksownych czarnych podkoszulkach), a wieczorem wyciszony i nieco nostalgiczny zespół UNIVERSE prezentujący m.in.: „Wołanie przez ciszę”, „Tyle chciałem Ci dać” oraz rozbuchane i gorące ukraińskie wokalistki z MIRAMI znana z przeboju Sexualna.


Dni Broku oficjalnie został otwarty w godzinach wieczornych w sobotę 7 lipca przez burmistrza Gminy Brok Marka Młyńskiego, przewodniczącego Rady Sylwestra Runo oraz sekretarza Tomasza Skibickiego. Serdecznie witano zaproszonych gości, m.in.: ks. Prałata Jarosław Hrynaszkiewicza, wójtów gmin: Małkinia Górna, Nur, Wąsewo, Zaręby Kościelne oraz z-cę burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka – Danutę Janusz; sekretarza Gminy Andrzejewo – Piotra Skłodowskiego, sekretarza Gminy Ostrowów Mazowiecka – Mariana Stankiewicza, radnych i sołtysów Gminy Brok, kierowników jednostek, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka – Piotra Uściana-Szaciłowskiego. Po kilku słowach na temat obchodów, zostały wręczone statuetki i wyróżnienia:
I. Zasłużenie mieszkańcy:
Jadwiga Kańkowska – za wkład pracy wniesiony na rzecz wychowania i edukacji wielu pokoleń mieszkańców Gminy Brok.  – emerytowana wieloletnia dyrektor przedszkola.

II. Sołtysi:
– Zbigniew Macioch – za wieloletnią pracę na rzecz społeczności Sołectwa Stare Miasto oraz Gminy Brok, 
– Zygmunt Sefańczyk za wieloletnią pracę na rzecz społeczności Sołectwa Kaczkowa Starego oraz Gminy Brok. 
 III. Przedsiębiorcy:
– Andrzej Użarowski – za wybudowanie nowego obiektu restauracyjno-hotelowego,
– Mieczysław Winecki – nowego budynku stwarzającego możliwości rozwoju technicznego i bazowego firmy.
 

Wyróżnienie za 25-lecie działalności otrzymał Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
 Burmistrz Broku Marek Młyński wyróżnił stypendiami uczniów:
Tytuł Prymusa otrzymała Aleksandrę Grabowską z SP w Broku za średnią ocen 5,34, Sarę Wiktorię Krześniak z PG w Broku za średnią 5,53. Nagrodzono: Katarzynę Dąbrowską z VI klasy SP w Kaczkowie Starym za średnią 5,3 i wzorowe zachowanie oaz zajęcie II miejsca drużynowo na szczeblu powiatu w tenisie stołowym oraz V miejsca na szczeblu powiatu w mini piłkę nożną na trawie, Natalię Kruk z Kaczkowa nowego, kl. VI za średnią 5,3 i wzorowe zachowanie oraz; Patryka Kornet z SP w Broku oraz Huberta Użarowskiego i Huberta Małkińskiego z PG w Broku, jako najlepszych sportowców szkoły.
Nagrodzono laureatów gminnego konkursu fotograficznego „Zakątki mojego miasta”: I miejsce – Marek Jagiełło, II miejsce – Damian Piekarski, III miejsce – Karolina Siwek. Wyróżnienia dla najlepszych czytelników brokowskiej biblioteki wręczyła dyrektor placówki Elżbieta Kaczyńska wraz z burmistrzem. Byli to: Grażyna Imiołek, Ewa Kaszuba – Śliwińska, Józef Millak, Stanisław Kotowski, Bartosz Domasik.
Po wieczornych koncertach niestety pogoda nieco zmieniła plany, ale następnego dnia odbyły się zaplanowane wcześniej: przegląd muzyki ludowej i biesiadnej w wykonaniu lokalnych zespołów z Broku (Jarzębina), Małkini (Małkinianka) i Ostrowi Mazowieckiej (BezWianka, Banda Retro), koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka oraz zabawa przy zespołach: Razemm, Bodzio Dance i Diadem.
„Największą satysfakcją sprawiła nam liczba mieszkańców uczestniczących w obchodach”. Udała się w tym roku pogoda i wydaje się, że udało nam się przygotować program zaspakajający oczekiwania różnych grup wiekowych. Jesteśmy zadowoleni i usatysfakcjonowani przebiegiem. Moim zdaniem udało się!” – podsumowywał obchody sekretarz gminy Tadeusz Skibicki.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

3 572 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
FESTYN RODZINNY W KICINACH (10.07.2012)

W niedzielę 8 lipca pogoda chociaż upalna, nie przeszkodziła mieszkańcom gminy Zabrodzie spotkać jak co roku na festynie w Kicinach....

Zamknij