Urzekające, urocze, mądre… – jest wiele określeń na opisanie wyjątkowego spektaklu tanecznego, które przygotowały utalentowane wyszkowskie dzieci i młodzież pod kierunkiem Jolanty Wiśniewskiej.
Muzyka, słowo i taniec w naprzemiennym korowodzie nowoczesnego w formie wydarzenia, które mięliśmy możliwość zobaczyć na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. W dniach 11-13 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się wspaniałe święto tańca, muzyki, poezji i wzruszeń, czyli XI Deptak Taneczny. Tym razem był on powrotem do lat dziecięcych, do smaków dzieciństwa i młodości, poznawania wartości i nabywania doświadczeń. Ich symbolem został „Czerwony Balonik”. Twórcami tego ogromnego przedsięwzięcia jest Jolanta Wiśniewska oraz Martyna Busławska – choreografowie i instruktorki oraz autorki scenariusza. Muzykę opracował Tomasz Busławski. Stroje przygotowała Anna Morka, a o fryzury tancerzy zadbała Ewelina Rociek z salonu LookHair. Na scenie zaprezentowało się 10 grup, czyli około 200 tancerzy. Opowiadali tańcem o uczuciach i wartościach towarzyszących nam w dzieciństwie oraz okresie dojrzewania. W niepowtarzalny nastrój wprowadziły widzów wizuale stworzone przez Klaudię i Filipa Korzusznik z Warszawy, ciepły głos Daniela Wojsa oraz profesjonalne oświetlenie sceny Przemysława Jastrzębskiego i Marcina Stokowskiego. Najmłodsze BĄBLE zaprezentowały łakomczuszkę, PEREŁKI – samodzielność, EXPRES DANCE- lenistwo, HOP SLIP- kłamstwo, BUMA – tolerancję, warsztatowicze – przyjaźń, Wyszkowski Teatr Tańca – nastoletni bunt, APROPO – magię, ponownie Wyszkowski Teatr Tańca – chorobę, zespół MUFF – szczęście, KEEP SMILE – wiarę. Widzom towarzyszyło wiele emocji. Był śmiech i radość, ciekawość i zaduma oraz wzruszenie podczas prezentacji „Oskar i Pani Róża” w wykonaniu Wyszkowskiego Teatru Tańca, którego instruktorką, choreografem i mentorką jest Martyna Busławska. Zaprezentowały zmagania dziecka z chorobą, a publiczność gorącymi brawami przyjęła solowy taniec najmłodszej tancerki Pauliny Skurzewskiej oraz kunszt aktorski i taneczny całej grupy WTT. Widzom bardzo podobał się również solowy taniec Brzydkiego Kaczątka, czyli Adama Pakieły, Zosi Samosi – Mai Przybyłowskiej, Buszującej w zbożu – Ewy Garbarczyk. Podczas finału Jolanta Wiśniewska przedstawiła młodych artystów oraz osoby zaangażowane w powstanie tego wyjątkowego spektaklu, a za współpracę i pomoc szczególne podziękowania w imieniu twórców przekazała m.in.: burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu, dyrektorowi WOK Hutnik Mariuszowi Kowalskiemu, pracownikom WOK Hutnik, Kamili Puławskiej; dzieciom ze świetlicy „Słoneczna”; Danielowi Wojsa; Annie Morce; tancerzom z zespołu MUFF z Warszawy; Michałowi Borkowi za wspaniałe zdjęcia; Pawłowi Szkolikowi za montaż trailer-a dla WTT; Ewelinie Rociek z wyszkowskiego salonu LookHair przy ul. I Armii Wojska Polskiego; Rodzicom; Wolontariuszom oraz Blance Malinowskiej za pomysł na tytuł.
Jak się okazuje mamy uzdolnioną młodzież, których pasją stał się taniec oraz niezwykle oddanych i świetnie przygotowanych instruktorów. To wszystko podbudowane miesiącami wysiłku i pracy, w efekcie ofiarowało widzom niezapomniane widowisko pt. „Czerwony balonik”.
Gratulujemy twórcom oraz tancerzom i ich rodzicom! Czekamy na kolejny Deptak.
/Janina Czerwińska/