ggg ggg ggg

Wystawa „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” już otwarta

Długo oczekiwana wystawa „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” jest już dostępna dla zwiedzających. Uroczyste otwarcie odbyło się w ubiegłą środę, 2 października w gmachu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie, przy ul. Ogrodowej 1a.

Wystawa „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” przypomina wyjątkową historię tej zasłużonej dla Wołomina rodziny.
W inauguracji wystawy wziął udział starosta wołomiński Adam Lubiak, który w przemówieniu okolicznościowym podkreślił rolę małżeństwa Nasfeterów w rozwoju Wołomina i okolic oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.
Gościem honorowym wydarzenia była pani Agnieszka Czarnecka – wnuczka Janusza Nasfetera, bratanka Stefana.
To właśnie w miejscu, w którym dziś funkcjonuje Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów, przed wieloma laty słynny reżyser – bratanek Stefana Nasfetera odkrył magię kina.
W trakcie wernisażu można było wysłuchać ciekawej opowieści Pawła Jaskulskiego o przedwojennym kinie „Oaza”, którym kierował Stefan Nasfeter.
Wystawa „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” z pewnością zaciekawi każdego, kto interesuje się dziejami polskiej kinematografii. Można polecić ją każdemu, kto chciałby pogłębić swoją wiedzę na temat historii Wołomina.
W ramach projektu, z myślą o pasjonatach historii lokalnej, w minioną sobotę, 5 października biblioteka powiatowa zorganizowała rodzinną grę terenową „Przyjdę… poznam… odkryję… wołomiński szlak Nasfeterów”, której uczestnicy mogli bliżej poznać Wołomin lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku.
(Projekt „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” otrzymał prawie 18 tys. zł dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”).
Wystawę można zwiedzać do końca lutego 2020 roku, do czego gorąco namawiamy.

1 896 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
ESA – Technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Edukacja, nie tylko młodzieży, ale też dorosłych, to klucz do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Dlatego instytut NASK, specjalizujący się w technologiach...

Zamknij