ggg ggg ggg

Wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze będzie można również składać w Starostwie Powiatowym w Lipsku, Otwocku, Łosicach i Wyszkowie

18 lipca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Anna Król wraz z Wiceprezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamilą Mokrzycką podpisała umowę użyczenia z czterema Starostwami Powiatowymi z województwa mazowieckiego.

– Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu w Lipsku, Otwocku, Łosicach i Wyszkowie, że przyłączyły się do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy realizacji Programu Czyste Powietrze – powiedziała podczas podpisywania umów Anna Król Prezes WFOŚiGW w Warszawie.
Wnioskodawcy Programu Czyste Powietrze będą mogli m.in. złożyć wnioski nie tylko w WFOŚiGW w Warszawie, Wydziałach Zamiejscowych i gminach, ale również w czterech Starostwach Powiatowych w województwie mazowieckim. Współpraca ze Starostwami będzie przebiegała w oparciu o umowę użyczenia części nieruchomości wraz z wyposażeniem, w tym stanowiskiem komputerowym z dostępem do Internetu, które zostaną wykorzystane w celu wspólnej realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie powiatu. WFOŚiGW w Warszawie zapewni w trakcie trwania umowy profesjonalną obsługę ekspercką oraz wsparcie w zakresie logistyczno-administracyjnym.
Do tej pory w województwie mazowieckim zgłosiło się do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy realizacji programu Czyste Powietrze około 100 gmin i cztery Starostwa Powiatowe.
Poniżej publikujemy listę gmin i powiatów, które do 18.07.19 podpisały porozumienia i umowy użyczenia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy realizacji Programu Czyste Powietrze.
Program Czyste Powietrze to największy program poświęcony termomodernizacji i wymianie źródeł ciepła oraz poprawie jakości powietrza jaki kiedykolwiek był realizowany w Polsce.
O wsparcie w ramach Programu mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu z wyodrębnioną księgą wieczystą. Pomoc może być również przyznana osobom, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
Beneficjenci o najniższych dochodach mogą liczyć nawet na 90% bezzwrotnej dotacji. Wysokość dopłat zależy od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to minimum 7 tysięcy złotych, a maksymalnie 53 tysiące złotych. Środki można przeznaczyć na wymianę źródła ciepła na ekologiczne i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii.

/Info WFOŚiGW w Warszawie/

2 005 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne gminy na Mazowszu podpisują porozumienia z WFOŚiGW w Warszawie dotyczące współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze

Deklaracja współpracy ze strony gmin jest dobrowolna i ma na celu zwiększenie dostępności oraz możliwość dotarcia do jak największej liczby...

Zamknij