ggg ggg ggg

URODZINY WYSZKOWA (06.05.2012)

Wyszków świętuje 510. rocznicę Nadania Praw Miejskich i pomimo trudności spowodowanych kaprysami pogody nikt nie chce zrezygnować z udziału w zaproponowanych mieszkańcom spotkaniach, koncertach, czy zabawach. Zła pogoda spowodowała jednak rezygnację z plenerowych obchodów na skwerze Jana Pawła II (poniżej kościoła św. Idziego) w dniu 1 czerwca. Miała tam odbyć się Festiwal Kultury Ulicznej w ramach, którego mieszkańcy wysłuchaliby konkursu wokalnego „Wyszkowskie Głosy”, kapeli góralskiej CIUPAGA oraz obejrzeli spektakl teatru ulicznego AKT. Spektakl został odwołany a konkurs wokalny i kapelę podziwialiśmy w przytulnej sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.  Spotkania w przepięknej scenerii naszego miejskiego Parku Ferdynanda Wazy również nie mogły się udać.  Koncert Bogusława Morki i Ryszarda Morki, wystawa prac konkursowych i rozstrzygnięcie konkursu „Prezent Urodzinowy” zostały przeniesione na teren hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

1 czerwca w WOK Hutnik

Najwięcej emocji wzbudził oczywiście konkurs wokalny. Szanowne jury w składzie: Artur Miernicki, Tomasz Drążewski, Wojciech Pakieła, Witold Chromiński miało naprawdę trudne zadanie. Wykonawców było 19 i startowali w trzech kategoriach: 7 – 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 16 lat. A oto wyniki: W kategorii 7 – 9 : I miejsce Weronika Wojtkowska, II  miejsce Kamila Dzierbuń, II miejsce – Kinga Ponichtera, III miejsce Julia Chmiel i Bartek Mościcki. w kategorii 10 – 12: I miejsce Ewa Antoniak, II miejsce – Katarzyna Dudkiewicz, III miejsce – Julia Antoniak. W kategorii 13 – 16: I miejsce – Weronika Podpora, II miejsce – Klaudia Jaszewska, III miejsce – Natalia Ogrodnik. Nagrody wręczał burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Pokazy młodych sztukmistrzów y cyrku działającego w Lublinie i w Wyszkowie zachwycały nowymi aranżacjami i wprowadzeniem elementów aktorskich do np. żonglowania czy akrobacji z kółkiem. Kapela CIUPAGA z Łącka o fantastycznym brzmieniu głosów i instrumentów. Góralska, ludowa, ale i w wersji bardziej współczesnej…

Galeria zdjęć

 

Wędkarski Dzień Dziecka

W ramach obchodów 510-lecia nadania praw miejskich Wyszkowowi oraz Dnia Dziecka, 3 czerwca br., odbyły się towarzyskie zawody spławikowe zawody wędkarskie. Najmłodsi adepci wędki, część swojego święta, prócz wydarzeń na stadionie miejskim, mogli obchodzić nad Bugiem, pomiędzy przystanią rzeczną, a mostem kołowym.

31 wędkarzy wystartowało w dwóch kategoriach – kadet oraz junior. Po przeszło trzygodzinnej rywalizacji, wyłoniono po trzech najlepszych wędkarzy, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety za uczestnictwo w zawodach.


Kategoria kadet: 1) Marcin Krzemiński (630 gram złowionych ryb), 2) Mateusz Sasin (590 g), 3) Piotr Sasin, Wiktoria Książek (po 450 g).
Kategoria junior: 1) Mateusz Zieliński (150 g), 2) Maks Bogacki (120 g), 3) Paweł Pałubiński (55 g).
Komisja sędziowska: Alicja Wolicka (sędzia główny), Stanisław Wolicki, Waldemar Grzelak.


Nagrody zwycięzcom wręczył burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski, który objął zawody swoim patronatem. Sponsorem głównych nagród, w tym pucharów, była Gmina Wyszków. Organizatorem zawodów był Zarząd Koła Wędkarskiego nr 88 Wyszków-Miasto.

Wyszków wczoraj

„Bez korzeni nie ma skrzydeł” – powiedział burmistrz, Grzegorz Nowosielski otwierając 2 czerwca  jubileuszową, plenerową wystawę pod hasłem  „Wyszków wczoraj”, zlokalizowaną przy fontannie na ulicy Sowińskiego. Wystawę przygotowała Biblioteka Miejska z okazji 510- lecia nadania Wyszkowowi praw miejskich. Będzie ją można oglądać do końca czerwca.  Wyszkowianie przez cały miesiąc będą mogli podczas spacerów oglądać zdjęcia Wyszkowa z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych .

Jak podkreślał burmistrz, otwierając wystawę, ma ona także ten walor, że jest szczególnie dostępna – bo w otwartej przestrzeni. Rozwój każdej miejscowości determinowany jest przez jej historię, a ta najciekawsze to właśnie historia widziana oczami jej mieszkańców – mówił burmistrz, Grzegorz Nowosielski.

Cennym komentarzem do prezentowanych zdjęć służy pan Mirosław Powierza z Biblioteki Miejskiej, który przygotowywał wystawę wraz z zespołem pracowników biblioteki. Jubileuszowo biblioteka proponuje także prezentację zdjęć starego Wyszkowa w specjalnym „Spacerze z pradziadkiem”.

Prezent na urodziny dla Wyszkowa – wystawa 2 czerwca

Tuż przed koncertem Bogusława Morka i Ryszard Morki otrzymali od burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego specjalna statuetkę w podziękowaniu za promocję naszego miasta i za długoletnie podkreślanie przynależności do naszej społeczności wyszkowskiej. A sam koncert zachwycał pięknem głosów braci Morka i ich przyjaciół: Eweliny Hańskiej i Jana Zakrzewskiego. Jak się okazało w pierwszym rzędzie miejsca zajęli rodzice Ryszarda i Bogusława – Jadwiga i Henryk Morkowie.

Wzruszającą chwilą było wykonanie i dedykowanie jednej z pieśni mamie. Bogusław – tenor, Ryszard – bas – duet był znakomity i wywołał brawa na stojąco. Niezwykły i piękny koncert , na który złożyły się znane arie operetkowe i klika pieśni. Artystom towarzyszył zespół „Allegro” pod kierownictwem Andrzeja Płonczyńskiego, a koncert poprowadził dziennikarz Polskiego Radia, Piotr Matwiejczuk.

Galeria zdjęć

Festyn na stadionie 3 czerwca – Dzień Dziecka

 

Pogoda odpuściła i na stadionie miejskim w Wyszkowie 3 czerwca wszyscy bawili się świetnie. atrakcji było mnóstwo: urodzinowy tort dla wszystkich, klaun na szczudłach organizujący zabawy z nagrodami, słup wspinaczkowy, pływające bańki, stoiska z zabawkami, trampoliny i zjeżdżalnie, malowanie twarzy, loteria, no i oczywiście występy. W pierwszej  części programu obejrzano występy dzieci i młodzieży ze „Studia Tańca” Martyny Busławskiej pod kierownictwem  Jolantę Wiśniewską i Łukasza Prochackiego, następnie swoje talenty prezentowały wyszkowskie szkoły m.in. Zespół Szkół z Rybna  reprezentowali najmłodsi, uczniowie klasy I i II SP.

 

Dziewczynki zatańczyły  fragment „ Jeziora Łabędziego” , zaś chłopcy grecki taniec Sirtaki.

Ogłoszenie wyników loterii uradowało właścicieli szczęśliwych losów, gdyż burmistrz Wyszkowa ufundował duży rower, Wiesław Grzybowski– Handel Artykułami Przemysłowymi – kosiarkę do trawy, a Julia Radziewicz – „Geppa” Galeria Wyszków – rowerek dziecięcy.

 
W drugiej część obchodów przewidziano koncerty dla nieco starszych, ale to wcale nie przeszkodziło świetnie bawić się dzieciom.

Galeria zdjęć

Jan Wojdak – lider polskiego zespołu WAWELE, z którym nagrał 20 płyt, w tym 10 z nich to złote krążki.

Skomponował 600 piosenek, podczas koncertu w Wyszkowie usłyszeliśmy m.in. „Zostań ze mną melodio”, „Białe latawce”, „Nie szkoda róż, gdy płonie las”, „Kaczaraba”.

PECTUS fenomenalni bracia: Tomek, Mateusz, Marek, Maciej, w niezwykle ciekawym i muzycznie na bardzo wysokim poziomie koncercie. Zespół rozpoczął swoją drogę i komponowanie w 2005 r. W 2007 r. zaistniał w Koncercie debiutów Opolskiego Festiwalu, w 2008 r. zdobył Słowika Publiczności podczas Festiwalu w Sopocie.

Tomasz Szczepanik – wokalista wzbudzał wśród wyszkowskiej młodej publiczności wielkie emocje, a koncert przyjęto entuzjastycznie. Usłyszeliśmy m.in. „Oceany”, „Zakochany człowiek”, „Kolory”, „Miejsce dla Ciebie”. Obecnie pracują przy wielkim projekcie teatralno – muzycznym.

2 635 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radosny Dzień Dziecka (05.06.2012)

Piosenki, tańce, zabawy w pneumatycznym zamku i przejażdżka bryczką na długo zostaną w pamięci małych mieszkańców gminy Zabrodzie. W niedzielę...

Zamknij