ggg ggg ggg

Trochę smutno, trochę wesoło, czyli pożegnanie maturzystów (29.04.2014)

25 kwietnia uroczyście kończyli ostatni już, czwarty rok nauki uczniowie z I Technikum Poligraficzno – Usługowego w Wyszkowie.

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” i zaskoczyła swoją niebanalna formą. Prowadzący przypomnieli zgromadzonym uczniom, maturzystom IV klas TUF, TOR, TOT, TG, początek ich bycia w szkole w roku szkolnym 2010/2011. Karolina Kuchta, Izabela Morawska, Ewelina Krzyżewska i Patryk Wasilewski wprowadzili zebranych w zawiłości tego jak formuje się ucznia, powitali wszystkich, a następnie zaprosili na rozstrzygnięcie Gali „VIVA NAJ”. Pokaz multimedialny pozwolił zapoznać się z uczniami i uczennicami nominowanymi do specjalnych nagród. W każdej kategorii nominowano 5 osób, a zwycięzcą zostawała jedna z nich. I tak STATUETKI VIVA NAJ otrzymali:
– w kategorii Viva najspołeczniejsi – Jakub Gołębiewski z klasy IV TUF
– Viva najgrzeczniejsi – Andrzej Salamon z klasy IV TG
– Viva najkreatywniejsi – Justyna Janikowska z klasy IV TOR
– Viva najlepsi styliści – Ewelina Rociek i Kinga Jechna z klasy IV TUF
– Viva najzdolniejsi – Kinga Jechna z klasy IV TUF
– Viva najsprawniejsi – Łukasz Sosnowski z klasy IV TOT
– Viva najciekawsi świata – Patrycja Wróbel z klasy IV TOT
– Viva bezkonkurencyjny Dyrektor –Dyrektor Barbara Skalik.

dscf1996
Widać było, że Pani dyrektor absolutnie nie spodziewała się tej kategorii i była niezwykle mile zaskoczona. Statuetki wręczały: dyrektor Barbara Skalik, Agata Rydzewska, Urszula Nowak – Martyna, Agnieszka Motyka, Karolina Ziółkowska, Dorota Osińska (wychowawczynie) i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.
Po tych wielkich emocjach przyszła chwila witania gości, przemówień okolicznościowych oraz wręczenia nagród za wyniki oraz rozdanie świadectw.
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają, każdy aktor niejedną gra rolę” – tymi słowami rozpoczęła swoją ostatnią przemowę dyrektor Barbara Skalik.
„Dzisiaj ostatnie uczniowskie wejście na scenę. Teatr Niezwykły pod nazwą I Technikum Poligraficzno – Usługowe w Wyszkowie pragnie uhonorować swoich aktorów, którzy grali role uczniów w szkole przez cztery lata. Jak w każdym teatrze, jak w każdej sztuce były role główne, pierwszoplanowe, drugoplanowe, ale były też epizody. Co więcej role grane w I TP-U w Wyszkowie każdy z Was wybierał sam. Każdy z Was miał możliwość wcielić się w wiele ról a każda z nich mam nadzieję pozostanie w Waszej pamięci. Spędziliście tu cztery lata. Był to czas wypełniony nie tylko sztywnymi ramami lekcji i klasówek. Przez te lata byliście bardzo ważną częścią społeczności szkolnej, która pracowała społecznie, prowadziła wiele akcji charytatywnych, konkursów, pokazów, warsztatów i prezentacji. Uczestniczyliście w wielu dodatkowych modułach i kursach, wycieczkach w tym zorganizowanych. Mieliście możliwość uczestniczenia w dwóch wielkich projektach finansowanych z funduszy unijnych: „Europejski zawód & sukces” i „Kompetentny specjalista w zawodach usługowych”. Każdy z Was do swojego CV może dołączyć zdobyte certyfikaty i dyplomy. Radością napawa fakt, iż bardzo pozytywnie oceniają Wasze umiejętności pracodawcy, w których odbywaliście praktyki zawodowe.
Drodzy uczniowie, za chwilę absolwenci. To właśnie dziś -teraz w przeciągu tych kilkunastu minut kończy się najpiękniejszy etap Waszego życia. Niezależnie od tego, co o nim myślicie, będziecie do niego wracać myślami przez całe dorosłe życie. Nie raz z rozrzewnieniem pomyślicie – żeby tak można przeżyć jeszcze raz, żeby choć na chwilę wrócić w młodzieńczy, beztroski świat, pełen recept, które można było realizować zupełnie dowolnie i zupełnie za darmo.
Teraz przed Wami otwiera swoje drzwi długo oczekiwana przez Was dorosłość. Kolorowa krainę nastoletnich marzeń coraz częściej przysłaniać będzie szara mgła rzeczywistości. Dorosłość moi drodzy to życie na własny rachunek, gdzie nie ma gotowych do realizacji recept, gdzie każdy wybiera dowolnie sposób rozwiązania się piętrzących się problemów i ponosi pełną odpowiedzialność za osiągnięte efekty wraz z ich konsekwencjami. W tej historycznej chwili chciałabym podziękować za wszystko, czego przy Was nauczyłam. Bo nie jest tak, że tylko uczniowie uczą się w szkole. Nie jest tak, że nauczyciele uczą tylko uczniów. Uczą się również sami, poprzez doświadczenie Waszych sukcesów i porażek tak edukacyjnych jak i społecznych, co w szkole zwykło się nazywać zachowaniem.
Pragnę również podziękować Waszym nauczycielom, wychowawcom za wszystko, co Wam zaoferowali w przeciągu tych kilku lat spędzonych w szkole. Ukłon kieruje w stronę rodziców, którzy Was wspierali, finansowali i motywowali do pracy nad sobą.
Od dziś każdy z osobna, nie oglądając się na innych staje przed koniecznością wytyczenia sobie celów dorosłości. To bardzo ważne, by rozumieć, że:
„Najpierw trzeba znaleźć cel, a później drogę do celu”
Paskal zostawił nam maksymę:
„Przeszłość i teraźniejszość są naszymi świadkami,
Tylko przyszłość jest celem”
Jestem przekonana, że jesteście przygotowani do tego by samodzielnie swoja przyszłość kreować.
Ukończenie I TP-U, pomyślnie zdany egzamin maturalny i zawodowy ciekawe zawodowe studia – to wszystko mądrze wykorzystane, stanowić będzie bazę do osiągania sukcesów w życiu osobistym i zawodowym każdego z Was”.
Pani dyrektor Barbara Skalik przywitała Radę Pedagogiczną I TP-U, wicedyrektor Agatę Rydzewską, wychowawców klas IV: Agatę Rydzewską – IV technik organizacji reklamy, Agnieszkę Motykę – technik cyfrowych procesów graficznych, Dorotę Osińską – technik obsługi turystycznej, Karolinę Ziółkowską – technik usług fryzjerskich oraz przedstawicieli pracodawców: Krystynę Jechna właścicielkę Salonu Fryzjerskiego, Krzysztofa Jastrzębskiego właściciel Pracowni Reklamy, Edytę i Marka Ponichtera – firma Orbitt Trawel oraz ks. Godonia. Został również odczytany list od prezesa Zarządu ZDZ w Warszawie, który serdecznie pogratulował wszystkim młodym, zdolnym i kreatywnym, którzy w dniu dzisiejszym „nabyli „ tytuł” absolwenta I TP-U w Wyszkowie i życzył pomyślności, szczęścia i w miarę prostych zadań na maturze oraz celujących wyników na egzaminie zawodowym.
Po części oficjalnej zaproszono młodzież na scenę, gdzie zostały wręczone dyplomy, nagrody i świadectwa. Za najwyższe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i pracę na rzecz szkoły (świadectwa z czerwonym paskiem) wyróżnienia otrzymali: Milena Skoczeń, Kinga Jechna, Magdalena Wolęcka, Mateusz Danaj, Justyna Janikowska, Urszula Komuda, Wioleta Pełka.
Za wysokie wyniki w nauce i pracę na rzecz szkoły: Patrycja Gołębiewska, Wioleta Świętoń, Elwira Karaban, Martyna Łachacka, Przemysław Wawryła, Aneta Skoczeń, Milena Karolewska, Klaudia Jackowska, Agnieszka Masłowska, Emilia Chodyna, Jakub Gołębiewski, Sylwia Gmur, Ewelina Rociek, Paulina Gryc, Ewelina Skóra.
Za pracę na rzecz szkoły: Karolina Kaczyńska, Karolina Kopko, Patrycja Wierzchoń, Sebastian Rosiński, Damian Karasiewicz, Patrycja Wróbel, Dagmara Powierza, Urszula Świercz, Natalia Jechna.

Za 100% frekwencję w roku 2013/2014 doceniono Martynę Łachacką z kl IV TOR.
Zostały również wręczone podziękowania za współpracę rodzicom oraz przedstawicielom przedsiębiorców. Było mnóstwo ciepłych słów kierowanych od osób wyróżnionych, a młodzież wspaniale pięknymi bukietami kwiatów uhonorowała swoich nauczycieli, dyrekcję szkoły i wychowawców. Nie jedna łza zakręciła się w oku maturzystom, ale wszystko to w radosnym podekscytowaniu, bo przecież kończy się szkoła, ale zaczyna się kolejny etap życia.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

22 132 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Motocykliści dzieciom, czyli Motoserce w Wyszkowie (29.04.2014)

Około 29 litrów krwi oddały osoby, które wzięły udział w wyszkowskiej ogólnopolskiej edycji akcji MOTOSERCE 2014. Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła...

Zamknij