ggg ggg ggg

„ROZŚPIEWANA NIEPODLEGŁA”

Dla uczczenia jubileuszu 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, kierowany przez p. Urszulę Bartosiak Instytut Tradycji Narodowej, zorganizował wspaniałe wydarzenie o charakterze patriotyczno-artystycznym, w którym udział wzięli zarówno najmłodsi, jak też dorośli mieszkańcy powiatu wołomińskiego.

W sobotę, 3 listopada 2018 r., w Szkole Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie odbyła się uroczysta gala, wieńcząca I Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Rozśpiewana Niepodległa”.
Należy z dumą podkreślić, iż w Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej wzięło udział 12 zespołów i 42 solistów, którzy wykonali łącznie 64 utwory o tematyce patriotycznej. Przegląd w trakcie jego trwania obejrzało ponad 700 osób!
– Szanowni Państwo. Obecność Państwa w dniu dzisiejszym to dla mnie duży zaszczyt. Jest to również przykład patriotyzmu, szacunku, który swoją postawą okazujemy naszej Ojczyźnie – powiedziała podczas powitania gości pani Urszula Bartosiak, organizator wydarzenia, a zarazem prezes Instytutu Tradycji Narodowej.
Mowy przewodnie wygłosili także: dyrektor SP nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie p. Barbara Moczulska oraz p. Piotr Szczepankowski-Chełmoński, wnuk patronki szkoły.
(Warto w tym miejscu nadmienić, iż gospodarzem obiektu Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, w którym odbywał się przegląd jest Miasto i Gmina Radzymin a Pani Dyrektor Barbara Moczulska bezpłatnie udostępniła placówkę na Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej).
Patronami honorowymi uroczystości byli: Ks. Piotr Kluk – proboszcz Parafii MB Fatimskiej i Bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie (patron duchowy), ks. Paweł Czyrek, który zapewnił obsługę muzyczną uroczystości, ks. Adam Żurad – proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Markach; Starosta Wołomiński p. Kazimierz Rakowski oraz Burmistrz Radzymina p. Krzysztof Chaciński.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Kurier W”, Stowarzyszenie Polskich Mediów z Warszawy oraz Telewizja Dolny Śląsk.
Wśród gości przybyłych na galę znaleźli się m.in.: przedstawiciele Światowej Federacji Polskich Kombatantów w randze generała, pułkownika i majora. Prezesi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Warszawa-Wschód i Wodyń. Przedstawiciele sejmiku, powiatu wołomińskiego, przedstawiciele władz i radni z okolicznych gmin, zaprzyjaźnionych z Radzyminem. Działacze patriotyczni z naszego regionu. Dyrektorzy placówek edukacyjno-kulturalnych z wielu miejscowości powiatu wołomińskiego. Nauczyciele i Rodzice, którzy na co dzień kształtują postawy patriotyczne dzieci, młodzieży.
Gala rozpoczęła się przepięknym, 45-minutowym występem Radzymińskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza p. Zbigniewa Kuś. Zgromadzeni mogli usłyszeć niebiański wokal i utwory w wersji instrumentalnej o tematyce patriotycznej i filmowej. Orkiestra zaprezentowała absolutnie światowy poziom.
W Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,,Rozśpiewana Niepodległa”wzięli udział przedstawiciele następujących placówek edukacyjnych, kulturalnych oraz parafii: SP nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie; Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Świat” w Markach; Przedszkole Niepubliczne „Calineczka” w Słupnie; Przedszkole nr 2 w Radzyminie; Publiczne Przedszkole „Wyspa Malucha” w Radzyminie; Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem; SP im. Armii Krajowej w Starych Załubicach; SP nr 2 im Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie; SP w Czarnej; SP im. F. Chopina w Starym Grabiu; SP nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie; SP nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie; SP w Starym Kraszewie; SP im. Bitwy Warszawskiej 1920 w Józefowie; LO im. C.K. Norwida w Radzyminie; Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach; Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.
Koordynatorem całej gali, która zarządzała poszczególnymi sekcjami i wywiązała się wzorowo z powierzonego jej zadania była p. Anna Dudek.
Przedszkolaki, juniorzy, młodzież i osoby dojrzałe 18+ zmagali się w czterech kategoriach wiekowych w występach zespołowych i solo. Jak już wspomniano w przeglądzie wzięło udział w sumie 12 zespołów i 42 solistów.
Podczas obrad jury czas umilał występ Zespołu Nadzieja, który działa przy Instytucie Tradycji Narodowej, a w którego skład wchodzą p. Mirosława Bazak, p. Krystyna Gembicka, p. Wiesława Sobańska.
Przesłuchania uczestników odbywały się pod czujnym okiem 5-osobowej, bardzo kompetentnej komisji konkursowej, która wyłaniała zwycięzców i nagradzała efektownie wyglądającymi pucharami, przygotowanymi dla Instytutu Tradycji Narodowej przez firmę VOYTEX. Na uwagę zasługuje fakt, iż każdy wręczony puchar miał indywidualnego sponsora w imieniu, którego wręczała je prezes ITN. Pani Anna Madoń – zaprzyjaźniona z ITN i współpracująca z komisją konkursową wypisywała dyplomy, które następnie wręczała p. Aneta Karczmarska – przewodnicząca jury, uzasadniając werdykt komisji. Placówki biorące udział w przeglądzie, opiekunowie występujących uczniów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Celem ITN, jako organizatora przeglądu było: kreowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno i nawiązywanie przyjacielskich relacji między uczestnikami oraz ukazanie wszystkich cichych – ale jakże wielkich sercem ludzi, instytucji, którzy ofiarowali wsparcie, własną pracę, przekazali prezenty i słodkości, aby można było się cieszyć tym pięknym patriotycznym zrywem. Uroczystość wspomogli: p. Krzysztof Bartosiak- Firma For Health Sp. z o.o.; Anna Dudek – koordynator gali; p. Mariusz Markuszewski – Sklep „DROBIAZG”; p. Anna Bogucka – Sklep „Witaminka”; p. Marek Gajewski – Sklep spożywczo-przemysłowy; p. Wojciech Młynarski – Sklep „U Kubusia”; p. Bartosz Bazak – Puchary Voytex; Dr Beata Młynik – opieka medyczna; p. Adam Łupiński – Prezes OSP Słupno – bezpieczeństwo; p. Agnieszka Kacprzak – Sołtys Sołectwa Stare Słupno – catering; p. Katarzyna Dudek i p. Szymon Wojtyra – sekcja fotograficzna; p. Barbara Marian Skarżyccy – sekcja organizacyjna; p. Anna Broma – sekcja logistyczna; p. Kinga Szraga – sekcja logistyczna; p. Anna Madoń – sekcja kulturalna; p. Piotr Zieliński – sekcja transportowa.
Grupy emerytów z Koła w Słupnie, któremu przewodzi p. Krystyna Terlecka i z Nadmy pod przywództwem p. Kazimierza Gembickiego upiekły 17 metrów ciasta dla Niepodległej, którym częstowali się uczestnicy konkursu. Specjalnie dla ITN cukiernia ,,Małgosia” z Radzymina wykonała ważący 10 kg tort, którego smak na długo pozostanie w pamięci osób go kosztujących.
W trakcie uroczystości o opiekę medyczną dbała p. dr Beata Młynik zaś o bezpieczeństwo strażacy OSP Słupno. Dzieci za zgodą rodziców i pod ich opieką (oraz p. Anny Dudek) zaangażowały się zupełnie bezinteresownie w pomoc przy obsłudze konkursu w trakcie trwania przeglądu. Wszystkim w/w raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania. Prowadząca przegląd p. Urszula Bartosiak na zakończenie wręczyła pamiątkowe statuetki i prezenty jury; dyplomy: darczyńcom, dzieciom służącym pomocą, instytucjom, które bardzo przysłużyły się Instytutowi w organizacji uroczystości.
Gwarantem tego sukcesu była dobra współpraca ITN i Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, co kilkakrotnie podkreślała prowadząca w trakcie trwania kilkugodzinnego przeglądu.
Całą uroczystość można obejrzeć wchodząc na stronę www.itn.edu.pl gdzie znajduje się wideo i fotorelacja z uroczystości, którą przygotował sponsor medialny: Stowarzyszenie Polskich Mediów i Telewizja internetowa Dolny Śląsk (www.dolnyslask.tv).
Na zakończenie z pełnym przekonaniem można podsumować, że uroczystość została znakomicie przygotowana i przeprowadzona. Gratulujemy uczestnikom i laureatom, zaś organizatorom na czele z p. Urszulą Bartosiak, prezes ITN składamy słowa uznania i życzymy kolejnych tak świetnych przedsięwzięć.

/KW/

3 073 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspólne stanowisko Szefów struktur powiatowych PiS i PSL powiatu ostrowskiego

Informacja w sprawie porozumienia koalicyjnego w powiecie ostrowskim na VI kadencję samorządu powiatowego Informujemy, że w dniu 5 listopada 2018...

Zamknij