Maturzyści Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie 8 lutego w hali WOSiR polonezem rozpoczęli studniówkowy bal. Jedyną i wyjątkową zabawą na 100 dni przed maturą pożegnali szkolny etap swojego życia.
Około 200 maturzystów z ośmiu klas (z trzech liceum i pięciu technikum) wraz z osobami towarzyszącymi, uczestniczyło w wyszkowskiej studniówce, która poprzedza maturę oraz zakończenie edukacji w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Tradycyjnie rozpoczęto od pełnego emocji i dostojeństwa staropolskiego poloneza, którego poprowadził dyrektor szkoły Marian Popławski wraz z uczennicą Anną Młynarską z klasy III LOS. Wicedyrektor Elżbieta Mańko zatańczyła z Dawidem Kamińskim z IV TCPG, a wicedyrektor Izabela Balińska z Bartoszem Wojtaszkiem uczniem klasy IV TCPG. Tańczącym maturzystom przyglądali się goście, nauczyciele oraz rodziny. Po zakończeniu tańca część oficjalną balu poprowadzili Weronika Seroka i Cezary Borek. Był to również czas na przemówienia i wiele słów podziękowań oraz wspomnień. Dyrektor ZS nr 1 w Wyszkowie Marian Popławski zwrócił się do maturzystów ze słowami, które na pewno, jak sam bal pozostaną w ich pamięci na długo oraz oficjalnie otworzył bal studniówkowy:
– Studniówka to tradycyjny szkolny bal, na który z utęsknieniem czekali uczniowie klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego, Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Jestem przekonany, że ten bal wyzwoli u naszych wspaniałych uczniów eksplozję radości, uśmiechu, piękna i gracji.(…) Wszyscy pamiętają dzień, w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy. To tylko cztery albo trzy lata, a dla niektórych z was niespełna rok. Nie spodziewaliście się, że życie szkolne będzie wiązało się z tak wspaniałymi chwilami, przyjemnościami, ale także z wielkim wysiłkiem, a czasem nawet z poświęceniem. Wiem, że w tej społeczności zawiązały się liczne przyjaźnie, a chwile spędzone w gronie pedagogów, także w gronie rówieśników pozostaną na długo w naszej pamięci. Wierzę, że wasze plany i marzenia, z jakimi przyszliście do Skłodowskiej, w ogromnej części się spełniły, a jeśli nawet nie, to jeszcze wszystko przed wami. To przecież dopiero początek waszej drogi przez dorosłe życie, w ciągu, której spotka was wiele wspaniałych przeżyć, ale także niespodzianek. Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę już nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Uświadamiam sobie, jakie wspaniałe więzy od lat połączyły grono pedagogiczne z maturzystami. Jestem pełen podziwu dla was, kochani uczniowie, dla waszej potrzeby pozyskiwania wiedzy i umiejętności, dla waszego zaangażowania w życie szkoły. Dzisiaj dla mnie to chyba pierwsza okazja, żeby powitać was w świecie ludzi dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań, a także poważnych decyzji. Dojrzeliście do tego, aby marzyć o swojej przyszłości, mierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Niebywały nastrój tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni i szczęśliwi wszechobecnym pięknem, wdziękiem, miłością i dojrzałością. To wasza zasługa, zasługa waszych rodziców, wychowawców, kierownictwa szkoły. Dzisiejsza noc przypomina nam o tym, że już za mniej niż 100 dni czeka nas wszystkich tak trudny i ważny egzamin, jakim jest matura.(…) Dziś czeka nas dobra zabawa. Ta studniówkowa noc jest wyjątkowa i ma szczególne znaczenie. To czas zabawy, to okazja, żebyśmy razem spędzili beztrosko i wesoło noc. A ja już życzę wam kochani, aby ta studniówka nie powtórzyła się nigdy. Życzę wam, aby na długie lata pozostała niezapomniana. To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadomicie sobie, że nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi tu tylko o wygląd – garnitur, piękna suknia, modna fryzura. To poczucie, że dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Bawcie się do białego rana, abyście mogli po tym czasie spokojnie powiedzieć, że wszystko doskonale pamiętacie i wszystko powtórzylibyście po raz drugi.
Zwrócił się również do grona pedagogicznego i rodziców, a wszystkim życzył wspaniałej szampańskiej zabawy. Życzenia uczestnikom balu złożyli również: ks. Zdzisław Golan, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Agnieszka Deptuła, przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Rogalska, przewodniczący Komitetu Studniówkowego Zbigniew Bedecki, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Olga Liśkiewicz, Dominik Cieplak. W imieniu wychowawców klas do zebranych i młodzieży zwróciła się wychowawczyni klasy III LOS Bożena Pikora.
Miłym gestem podczas każdej studniówki jest podziękowanie złożone przez maturzystów swoim wychowawcom. Kwiaty otrzymali wychowawcy: Marzanna Siemieniowska (kl. III Liceum Ogólnokształcącego o profilu lingwistyczno-europejskim), Bożena Pikora (kl. III Liceum Ogólnokształcącego o profilu społeczno-przyrodniczym), Ewelina Błachno (kl. III Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawno-administracyjnym), Iwona Kordyszewska-Stryjek (kl. IV Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych), Stanisław Ponichtera (kl. IV Technikum Budowlanego), Ewa Omelianowicz (kl. IV A Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych), Danuta Książek (kl. IV B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych), Anna Kordyszewska (kl. IV Technikum Hotelarskiego) i Kamila Wróbel (w klasie I i II TH).
Młodzież podziękowała nauczycielom, rodzicom, przedstawicielom Studniówkowego Komitetu Organizacyjnego reprezentowanego przez Zbigniewa Bedeckiego, Agatę Piwowarską, Edytę Tryc w sposób specjalny – piosenką „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Katarzyny Kalinowskiej i Andżeliki Wawryły.
Nie mniej piękną chwilą było wykonanie przez młodzież walca przygotowanego pod kierunkiem Marzeny Strzemiecznej. Wystąpili: Patrycja Dziewulska i Łukasz Wróblewski z klasy III LOL, Julia Pawłowska z klasy III LOP i Dominik Cieplak z klasy III TH, Daria Romanowicz i Dawid Bala z klasy III LOP, Karolina Chwała z klasy IV TCPG i Patryk Mąka z klasy IV TGb, Weronika Tryc z klasy IV TH i Sebastian Gąsiorek z klasy IV TCPG, Gabriela Grzyb z klasy III LOL i Jakub Chmielewski z klasy IV TGb, Aleksandra Zagrodzka z klasy IV TH i Szymon Przybylski z klasy IV TB.
Po części oficjalnej, młodzież i ich goście zasiedli, aby podreperować nadwątlone siły smakołykami, a następnie rozpoczęła się wspólna zabawa przy muzyce aż do białego rana.
/KW/
Polonez
Piosenka uczennic
Walc
https://youtu.be/6YH-MF4wcc8