ggg ggg ggg

Czas podsumowań i planów (17.01.2012)

Spotkanie, mające na celu podsumowanie pracy samorządu Tłuszcza w 2011 roku i przedstawienie planów na rok kolejny odbyło się 9 stycznia w tamtejszym Centrum Kultury. Wydarzenie stało się także okazją do uhonorowania wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy.

To było pierwsze takie spotkanie, ale jak zapowiadają władze Tłuszcza, z pewnością nie ostatnie. Na sali widowiskowej Centrum Kultury zgromadzili się przyjaciele gminy, działacze społeczni, radni miejscy i powiatowi, a także liczni zaproszeni goście, w tym przedstawiciel wojewody oraz wójtowie sąsiednich gmin. Oficjalnego powitania dokonał dyrektor placówki Henryk Wysocki. Przedstawił pokrótce program dnia, a następnie zaprosił na scenę burmistrza Pawła Bednarczyka.


Gospodarz gminy przy pomocy prezentacji multimedialnej zdał relację ze swoich działań w minionym roku.
– Rok 2011 był dla nas rokiem ciężkiej, wytężonej pracy – rozpoczął swoje wystąpienie. – Q tym czasie odbyłem wiele spotkań z przedstawicielami administracji rządowej, samorządowej i innych podmiotów prywatnych w sprawach ważnych dla naszej gminy – mówił burmistrz. Szczegółowo opowiedział o zmianach wprowadzonych w działalności urzędu i w placówkach podległych, a także o inwestycjach realizowanych przez gminę. Przyszedł też czas na informacje dotyczące planów i perspektyw rozwoju gminy Tłuszcz na kolejny rok.

– Budżet 2012 roku głównie ukierunkowany jest na inwestycje. Chcemy przeznaczyć około 23 milionów złotych na ten cel – powiedział burmistrz Bednarczyk. Wśród priorytetów wymienił chociażby wieloletni projekt wodno-kanalizacyjny, który zgodnie z kosztorysami pochłonie około 30 milionów złotych. Na nowy rok zaplanowano także kilka mniejszych inwestycji, jak chociażby remonty dróg, budowa Stacji Uzdatniania Wody, czy przedszkola w Postoliskach.
Trudno byłoby osiągnąć sukcesy minionego roku i zrealizować plany na rok kolejny, gdyby nie przyjaciele i partnerzy gminy, przyczyniający się swoimi staraniami do rozwoju Tłuszcza. Władze, chcąc wyrazić swoją wdzięczność za wsparcie w codziennej pracy, przygotowały dla kilkunastu osób i instytucji specjalne nagrody. W kategorii „Animator Sportu” wyróżnieni zostali Leszek Panasiewicz, Stanisław Stolarczyk, Maciej Oleksiak i Wacław Tlaga. Szklane grawertony w kategorii „Animator i Promotor Kultury” powędrowały do Chóru Miejskiego „Lux Mea”, zespołu „Kalinki” Koła Gospodyń Wiejskich z Miąsego, zespołu „Uśmiech Jesieni” Klubu Seniora w Tłuszczu oraz do Tłuszczańskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Jeszcze liczniej uhonorowano laureatów w kategorii „Pro Publico Bono”. W tej dziedzinie nagrody odebrali: Stowarzyszenia „Potok Serc”, „AXA”, „Ad Futurum”, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej, Uniwersytet III Wieku, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych, Katarzyna Rostek – kierownik tłuszczańskiego OPS-u, Klub Abstynencki „Przystań”, ks. Dziekan Proboszcz Władysław Trojanowski i Marcin Ołdak. Kolejna kategoria to „Przyjaciel i Partner Gminy Tłuszcz”, a wśród odznaczonych znaleźli się: Komisariat Policji w Tłuszczu, Zarząd Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „BIOS”, Roman Konca z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – Monika Sokulska, pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi – Izabela Slander, a także zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  Andrzej Nocoń.

 Ostatnia z kategorii, nie mniej ważna, to „Sponsor Kultury Gminy Tłuszcz” i tu nagrody trafiły w ręce Jana Bajno prezesa SK Banku, Jana Mućki z firmy „Dom” Handel i Usługi Ogólnobudowlane, Barbary Owczarskiej Z Topaz Express, Andrzeja Prokopowicza ze Spółdzielni Robót Budowlano-Drogowych i Zbigniewa Frąckiewicza z firmy Instalatorstwo Elektryczne.

Oprócz nagród i wyróżnień władze gminy przygotowały dla swoich gości ucztę dla zmysłów, czyli koncert artystów operetki i opery. Na scenie w znakomitych przebojach zaprezentowali się Ewa Wąsik – sopran i Grzegorz Biernacki – tenor przy akompaniamencie pianisty Jana Gaździckiego. Zwieńczeniem wydarzenia była wystawa w opracowaniu Tadeusza Sasina „Hej kolęda”. 
Anna Sajnog

2 438 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zostać rodzicem zastępczym? (17.01.2012)

Rodzicielstwo zastępcze dla kilkuset dzieci w powiecie jest jedyną szansą na normalne dzieciństwo. Nowe przepisy znacząco wpłynęły na organizację pieczy...

Zamknij