Bal, jakich mało, czyli bawimy się bez procentów (24.01.2012)
W karnawałową, sobotnią noc 21 stycznia ok. 400 osób bawiło się szampańsko, tyle, że bez szampana, w pięknie przystrojonej hali wyszkowskiego WOSiR. Jak się okazuje XV Bezalkoholowy Bal Karnawałowy zorganizowany przez wspólnotę Ruchu Światło – Życie – Rodziny Domowego Kościoła przy parafii Św. Rodziny w Wyszkowie oraz Urządem Miejski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Od samego początku organizatorom w stworzeniu wyjątkowej atmosfery balu pomaga zespół VENUS z Grodziska Mazowieckiego, a nieoceniony wodzirej Piotr Folwarski również w tym roku wyjątkowo umiejętnie przewodził szalonym tańcom na parkiecie. Na tegorocznym balu Państwo Alicja i Sylwester Śniadałowie reprezentujący Kościół Domowy w ciepłych słowach „bez względu na pogodę” witali uczestników jubileuszowego balu. Podkreślali rolę takiego właśnie promowania dobrej zabawy i stylu życia przyciągającego coraz więcej nowych osób, nowych małżeńskich par z Wyszkowa i nie tylko. O kilka słów poproszono promotora działań, którym jest biskup Tadeusz Bronakowski. Chociaż na początku wypowiedzi przytoczył „bolesne statystyki” związane z nadużywaniem alkoholu, później gorąco dziękował organizatorom za bal i uczestnikom za obecność na balu, bo to znaczy, że nie są uzależnieni, potrafią godnie żyć i się bawić, są wolni, a w ten sposób dają „przepiękne świadectwo swojego życia”. W imieniu nieobecnego na balu burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego wystąpiła przedstawicielka Urzędu Miejskiego Kamila Puławska i odczytała list, w którym burmistrz podkreślał, że wspiera takie inicjatywy. To wyjątkowy bal – goście bawią się szampańsko bez szampana. Jest to piękny bal z piękną ideą. Pokazują jak świetnie się bawić i po całej nocy zabawy wyjść trzeźwym. Obecna była również para diecezjalna – Hanna i Stanisław Dymerscy, którzy z radością zauważyli pojawianie się takich inicjatyw jak wyszkowski bal, w innych miastach naszego regionu. Organizatorom dziękowali za imprezę, ale także za włączenie młodzieży do organizacji balu. Nad obsługą, pod przewodnictwem Katarzyny Kamienieckiej, czuwała wspaniała młodzież (68 osób) – członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na rzecz osób Niepełnosprawnych „Ważna Róża”.
Gośćmi balu byli również mieszkańcy innych miast, m.in. Ostrowi Mazowieckiej. Po części oficjalnej wodzirej zainicjował zabawę odtańczeniem staropolskiego poloneza. Z wielka ochotą pary stanęły do poloneza i brawurowo, z przytupem i figurami okrążyły (wielokrotnie) salę balową. Oprócz tańca i wyśmienitego jedzenia organizatorzy przygotowali loterię fantową. Ogromną niespodzianką wieczoru okazał się prawie godzinny recital pt.” Melodie świata” w wykonaniu Bogusława Morki oraz sopranistki Edyty Ciechomskiej.
/Janina Czerwińska/