ggg ggg ggg

Posłowie PiS Krystyna Pawłowicz i Henryk Kowalczyk zapraszają do biura poselskiego w wyszkowskim Cech-u (31.01.2012)

W ubiegły wtorek, już oficjalnie, otwarto biura poselskiego poseł Krystyny Pawłowicz oraz posła Henryka Kowalczyka.  Biuro mieści się na piętrze budynku Cechu w Wyszkowie przy ul. Białostockiej, vis a vis kościoła św. Idziego.
Przybyłych na spotkanie posłów witał reprezentujący gospodarzy Waldemar Sobczak, przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS. Obecni byli również z-ca burmistrza Adam Warpas – przewodniczący Gminnego Zarządu PiS, Eugeniusz Zaremba – pracownik biura oraz Mateusz Siepielski – dyrektor biura poselskiego poseł Krystyny Pawłowicz.


Decyzja poseł Krystyny Pawłowicz o wspólnym utworzeniu biura wraz z posłem Henrykiem Kowalczykiem właśnie w Wyszkowie, podyktowana została sympatią, jaką odczuwa Pani poseł wobec społeczności Wyszkowa. Otrzymała tu dużo głosów, obdarzono ją zaufaniem i czuje się zobowiązana do stałej obecności. Podobne biura zostały otwarte w Mińsku Mazowieckim i Sulejówku, ale ogrom pracy w Sejmie oraz na trzech uczelniach w Warszawie powodować będzie niezbyt częste wizyty w wyszkowskim biurze. Sytuacja się zmieni w październiku, gdy zaprzestanie pracy ma Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego. Do tej chwili jej poniedziałkowe dyżury mogą być bardzo nieregularne i krótkie. Zaznaczyła, że w Sejmie pracuje w dwóch komisjach: Unii Europejskiej oraz Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Najswobodniej czuje się w sprawach związanych z prawem i gospodarczych. Zapewniała, że osobom, które zwrócą się do niej ze sprawami dotyczącymi tych dziedzin jest w stanie skutecznie pomoc.  Z kolei poseł Henryk Kowalczyk obecny będzie w Wyszkowie w każdy pierwszy i trzeci tydzień miesiąca w godzinach 11.00 – 13.00, a co poniedziałek można spotkać się z nim w Pułtusku – biuro poselskie czynne jest w godz. 14.00 – 18.00. Jest również podobne biuro w Ostrowi Mazowieckiej. Poinformował, że w Sejmie pracuje w Komisji Finansów i Komisji Rolnictwa, co nie znaczy, że nie może zajmować się sprawami z zakresu innych dziedzin. Waldemar Sobczak poinformował również, że w Wyszkowie w poniedziałki i wtorki od godz. 9.00 do 15.00 dyżurować będzie Eugeniusz Zaremba i zapraszają mieszkańców do odwiedzania biura Prawa i Sprawiedliwości.

 
Posłowie podzielili się także swoimi uwagami na temat pracy Sejmu oraz wyrazili opinię o aktualnej sytuacji. Jak zaznaczyła poseł Krystyna Pawłowicz: „ Trzeba pamiętać, że PiS jest w opozycji i w każdej sytuacji jesteśmy przegrani”. Bardzo negatywnie ocenia możliwości pracy w komisji Unii Europejskiej: „Ta komisja przyjmuje i zawsze zatwierdza na korzyść UE. Nie jestem w stanie funkcjonować… uchwala się i przyjmuje opinie niezgodne z traktatami i prawami konstytucyjnymi” – oceniała sprawę przekazywania polskich podatków do Unii, które nie leżą w gestii UE. Uważa, że wszystko, czego się dotknie w pracach komisji jest wadliwe prawnie. Przesyłane jest dziesiątki aktów prawnych zawierających po 50 – 60 stron i w ciągu jednego dnia mają się z nimi zapoznać. Opinia Pani Poseł jest miażdżąca – 90% sprawa dot. Polski, rolnictwa polskiego, prawa obecny sejm nie kontroluje. „Co do swojej roli jestem rozczarowana” – stwierdza. Jest ogólnie oburzona i uważa, że jeśli chodzi o wprowadzanie prawa unijnego rola Sejmu jest fikcyjna.


Poruszyła również sprawy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i roli przewodniczącego w kontekście spraw dotyczących Radia Maryja i Telewizji TRWAM: „W sposób najbezczelniejszy odbiera się 96% wierzących Polaków możliwość korzystania z katolickiego medium. Poseł Henryk Kowalczyk poinformował o akcji zbierania podpisów, które cały czas zbierano oraz o wniosku złożonym do Sądu Administracyjnego, a dot. przyznawania koncesji. Z okazji omówienia z posłami spraw związanych z samorządem skorzystał wiceburmistrz Adam Warpas. Zwracał się o przekazanie problemów naszego samorządu wyżej. Problemów dot. sfery zadłużania się samorządów oraz zmniejszanej subwencji oświatowej, która nie wystarcza nawet na pensje nauczycieli. Poseł Kowalczyk zapewnił, że posłowie już złożyli odpowiednią interpelację. To były nie jedyne problemy jak zauważył Waldemar Sobczak – jest też zamieszanie ze służbą zdrowia. Oceny pracy sejmu podsumowała na zakończenie ostro poseł Krystyna Pawłowicz: „Sejm nie pełni swojej funkcji – powinno się go rozpuścić”.
/Janina Czerwińska/

4 240 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
7 milionów z UE na remont pałacu (24.01.2012)

Uroczyste podpisanie umowy pomiędzy powiatem wołomińskim a urzędem marszałkowskim województwa mazowieckiego o dofinansowaniu projektu „Adaptacja zabytkowego pałacu w Chrzęsnem na...

Zamknij