ggg ggg ggg

Uroczysta sesja okazją do podsumowań, gratulacji i inauguracji

20 czerwca 2016 r. radni Rady Miasta Kobyłka oraz zaproszeni goście spotkali się w miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II, aby w uroczysty sposób zainaugurować tegoroczne Dni Kobyłki, które odbędą się 25 czerwca, poprzedzone licznymi propozycjami i wydarzeniami z nimi związanymi.

DSCF0943

W porządku obrad uwzględniono wystąpienie burmistrza Miasta Kobyłki Roberta Roguskiego, dyrektora Artura Roli dotyczącą 90 – lecia Miejskiego Klubu Sportowego Wicher oraz upamiętnienie postaci Stanisława Szpotańskiego. Zebranych przywitała Ewa Jaźwińska – przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka. Następnie refleksjami na temat kultury i sportu podzielił się z zebranymi burmistrz Robert Roguski. Swoją wypowiedz wzbogacił o słowa znanych postaci historycznych: Cycerona, Jana Pawła II oraz zakończył czteroma strofami „Ody do sportu” autorstwa Pierre de Coubertin.
O historii i dziejach powstania w 1926 r. klubu sportowego wtedy znanego pod nazwą PROMIEŃ mówił ze szczegółami dyrektor Artur Rola. Niewątpliwie 90 – lecie istnienia Miejskiego Klubu Sportowego Wicher będzie dla Kobyłki bardo ważnym wydarzenie. Burmistrz Robert Roguski wraz z przewodniczącą Rady Ewą Jaźwińską docenili pracę dyrektora wręczając mu pamiątkową statuetkę oraz jak żartobliwie zauważył Burmistrz Kobyłki wręczając dla sekcji klubu „na 90 – lecie – 9000 zł” – ogromny czek. Doceniono również wyjątkowego człowieka Jana Wojtłowskiego – osobę łączącą pokolenia, którego losy związane są z klubem, a jego kariera rozpoczęła się od bycia zawodnikiem i bycia do dziś trenerem i wychowawcą. Otrzymał pamiątkową plakietkę i kulę w kształcie piłki. Nieco później na temat swojej pracy trenerskiej i sukcesów podopiecznych mówił Stanisław Bielewicz – trener trójboju siłowego i wyciskania. Podane informacje i osiągnięte medale oraz udział wychowanków w mistrzostwach są naprawdę imponujące. Zebrani z wielkim szacunkiem przyjęli to wystąpienie.
W kolejnym punkcie Maria Balicka podzieliła się swoimi pasjami i wielką potrzebą upamiętnienia mieszkańca Kobyłki, wybitnego człowieka, polityka, dyplomaty, pisarza, działającego na rzecz dobra Ojczyzny i wałczącego o wolność szablą i piórem – Stanisława Szpotańskiego. Jak mówiła trudno było jej przygotować tą prezentację, bo już występowała przez radnymi z opisem życia i dokonań, jednak przytoczyła wiele mniej znanych faktów z życia Stanisława Szpotańskiego. Podziękowała Radzie za przyjęcie uchwały, która ustanowiła rok 2016 – rokiem Stanisława Szpotańskiego. Jej wystąpienie nagrodzono pięknymi kwiatami i oklaskami. Została także odsłonięta tablica pamiątkowa, która w dalszym terminie zostanie zawieszona na ulicy Jego imienia w Kobyłce. Po zakończeniu przemówień zaproszono wszystkich na koncert piosenek i przebojów z lat dwudziestych ubiegłego wieku przygotowanych przez zespół Kasi Soja.
/Janina Czerwińska/

1 852 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
NIEDZIELA Z MUZYKĄ DISCO POLO

6000 osób uczestniczyło w minioną niedzielę 18 czerwca w Gali muzyki Disco na stadionie miejskim w Wyszkowie.     Impreza...

Zamknij