ggg ggg ggg

„Program przyszłości a nasze szkoły”

W ostatni czwartek marca, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. K. Wojtyły odbyło się spotkanie dialogowe, poświęcone przyszłości oświaty w Kobyłce, któremu towarzyszyło hasło „Program przyszłości a nasze szkoły”. Debata została zorganizowana w ramach projektu, realizowanego przez Miasto Kobyłka we współpracy z ORE już od kilku miesięcy.

W spotkaniu dialogowym, które odbyło się w czwartek, 30 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Karola Wojtyły, wzięła udział Burmistrz Edyta Zbieć oraz przedstawiciele kobyłkowskich szkół i przedszkoli: uczniowie, nauczyciele, specjaliści, rodzice, a także kadra zarządzająca. Grupę zadaniową tworzyli również przedstawiciele miasta, jednostek organizacyjnych UM Kobyłka, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego. Debatę przygotowały i poprowadziły ekspertki z Ośrodka Rozwoju Edukacji panie: Dorota Tomaszewicz i Małgorzata Świtalska.
W trakcie spotkania każda z grup zadaniowych mogła przedstawić swój punkt widzenia na priorytety określane jako 4K. Dzięki temu budowana koncepcja może być bardziej kompletna, uwzględniać potrzeby i znajdować sposoby rozwiązywania problemów z jakimi edukacja boryka się na co dzień. Spotkanie dyskusyjne wskazało obszary różnic, a co najważniejsze podkreśliło wspólnotę celów dla wszystkich środowisk związanych z oświatą.
– Spotkanie dialogowe „Program przyszłości a nasze szkoły” to wyjątkowe i niespotykane dotychczas w naszym mieście wydarzenie. Kobyłka od kilku miesięcy bierze udział w projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji, w konferencjach i spotkaniach szkoleniowych – powiedziała Burmistrz Edyta Zbieć. Jak podkreśliła, uczniowie, rodzice, nauczyciele, specjaliści, kadra zarządzająca oraz zaproszeni goście m.in. z instytucji i organizacji z terenu Kobyłki spotkali się w „Trójce”, żeby rozmawiać o kierunku rozwoju oświaty w naszym mieście.
„Wszyscy w czasie tego dialogu zyskujemy, każdy głos jest ważny – określamy mocne strony i takie, które jeszcze wymagają poprawy, uczymy się wyciągania wniosków, pokazujemy sobie nawzajem różne punkty widzenia. Słowa klucze, wokół których dziś się skupiamy to Kompetencje przyszłości – Krytyczne myślenie, Kreatywność, Komunikacja, Kooperacja (4K) oraz Kompetencje kluczowe, co wyznacza nam kierunek wspierania dzieci i młodzieży oraz poszukiwania dobrych rozwiązań dla kobyłkowskich szkół”.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i obecność. Słowa uznania kierujemy również do wolontariuszy, nauczycieli i pracowników obsługi SP nr 3 w Kobyłce pomagających w zorganizowaniu wydarzenia. – Bardzo dziękuję za te kilka miesięcy współpracy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację spotkania, w szczególności naszym ekspertkom, paniom: Dorocie Tomaszewicz i Małgorzacie Świtalskiej z ORE, które prowadzą nas przez cały proces – podkreśliła Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć. Jednocześnie zapewniła, że opracowane podczas spotkania dialogowego wnioski w postaci planu rozwoju edukacji w Kobyłce, będą wkładem do przygotowywanej i aktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta. „Jedynej w swoim rodzaju Strategii, z tak poważnie i obszernie poruszonym tematem rozwoju oświaty w Kobyłce”.

/opr. KW; źródło: SP nr 3,
UM Kobyłka/

482 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Tradycje i zwyczaje świąt wielkanocnych” – coroczne spotkanie w Zespół Szkół nr 1

5 kwietnia 2023 r. społeczność szkolna Wyszkowa i Powiatu Wyszkowskiego przygotowała już 38 spotkanie pod nazwą„Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych”....

Zamknij