ggg ggg ggg

Zbigniew Boniek spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 (21.05.2013)

Na zaproszenie Andrzeja Rębowskiego – prezesa „Klubu 2012” oraz dyrektor szkoły Hanny Dziubiel, 13 maja 2013 r. przybył do Wyszkowa Zbigniew Boniek – piłkarz, wieloletni działacz sportowy i prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

„Gdyby ktoś was zapytał, na jakim byliście spotkaniu – to odpowiedzcie: Byliśmy na spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem jednym z największych piłkarzy na świecie, prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jest rodem bydgoszczaninem, sercem Polak, a talentem – świata obywatel.” – zwracał się do zebranych Andrzej Rębowski. Wraz z nim spotkanie poprowadził młody piosenkarz Bartosz Kuśmierczyk, który kilka lat temu wywalczył Grand Prix podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70, który odbywa się w Wyszkowie z inicjatywy prezesa A. Rębowskiego. W spotkaniu udział wzięli nie tylko uczniowie szkoły, ale tez szersze grono osób, sportowców i fanów piłki nożnej oraz przedstawiciele władz samorządowych. Ze sławnym piłkarzem przybyli: Janusz Basałaj – członek Zarządu PZPN oraz Jakub Kwiatkowski – rzecznik Zarządu PZPN i nasz krajan oraz w przeszłości uczeń SP NR 1 w Wyszkowie.


Ku miłemu zaskoczeniu Zbigniewa Bońka przywitano głośnymi fanfarami olimpijskimi. Tradycyjnie już Andrzej Rębowski przygotował na początek relację sportową opisującą najlepsze chwile i sukces gościa oraz kilka słów na temat olimpiad i ich idei. Uroczyście wprowadzono poczet sztandarowy i replikę znicza olimpijskiego.  Następnie Bartosz Kuśmierczyk zaprezentował swoją pierwszą piosenkę przy akompaniamencie saksofonisty Marcina Strusa, a kolejne dwie w trakcie spotkania. Andrzej Rębowski przedstawił życiorys znakomitego gościa, zaś Bartosz Kuśmierczyk sukcesy gościa.
Zbigniew Boniek urodził się 3 marca 1956 r. w Bydgoszczy.


Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. W 1975 roku został zawodnikiem Widzewa Łódź. W barwach tego klubu rozegrał 172 mecze strzelając 50 bramek. W 1982 roku przed mistrzostwami świata w Hiszpanii podpisał kontrakt z Juventusem Turyn, który był jednym z najlepszych klubów na świecie. Obok Zbigniewa Bońka grali w tym klubie Paulo Rosii i Michael Platini. Po sezonie 1984/85 roku Zbigniew Boniek przeszedł do AS Romy.
Karierę sportową zakończył 23 marca 1988 roku w meczu przeciwko Irlandii Północnej. W reprezentacji Polski zadebiutował mając 20 lat w meczu z Argentyną powołany przez Kazimierza Górskiego.
Zbigniew Boniek mieszka na stałe w Rzymie. Ma żonę Wiesławę, córki Karolinę i Kamilę oraz syna Tomasza.


O sobie, karierze sportowej oraz kolejach życia i grze na boisku powiedział zebranym Zbigniew Boniek. Odpowiadał też na szereg pytań zadanych zarówno przez organizatorów, jak i ciekawą, rezolutną publiczność.
Przygotował też niespodziankę. Osoba, która najszybciej odpowiedziała na pytanie: ile to jest 2 + 2 * 2, czyli Alan Bujanowicz otrzymał dwa bilety na mecz Polska – Czarnogóra na Stadionie Narodowym. Piłkę od Zbigniewa Bońka dostała również dyrektor szkoły Hanna Dziubiel, a na zakończenie rzucano w tłum pięć piłek z autografem piłkarza. Nie był to jednak najlepszy pomysł, bo zakłócił nieco atmosferę spotkania.
/K.W. + A.R./

3 069 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Targowisko miejskiego na miarę XXI wieku (14.05.2013)

13 maja br. burmistrz Wołomina Ryszard Madziar podpisał umowę z przedstawicielem firmy „IMPEX” na wykonanie modernizacji targowiska miejskiego przy ul....

Zamknij