ggg ggg ggg

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” (29.01.2013)

26 stycznia 2013 r. w nowo wyremontowanej sali widowiskowej WOK „Hutnik” odbył koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”.  5 lat istnienia zespołu było okazją do przedstawienia jego członków i dorobku. A jest się, czym chwalić! 

Prezentacja multimedialna o zespole przygotowana została przez Sylwię Kaźmierczak oraz Ewę Chmielewską. Rozpoczęto od przedstawienia uczestników pierwszego spotkania, które odbyło się 9 stycznia 2008 r. w WOK „Hutnik z inicjatywy ówczesnego dyrektora Artura Laskowskiego. Założycielami byli prowadzący do dnia dzisiejszego: Danuta Deptuła – choreograf oraz Stanisław Kadłubowski – przygotowanie muzyczne i prowadzenie kapeli stale towarzyszącej zespołowi. Z pokazu widzowie dowiedzieli się o Koncercie Inauguracyjnym w dniu 9 maja 2009 r., kiedy to zespół wystąpił pod obecną nazwą oraz kolejnych koncertach zespołu. Historia być może krótka, ale znaczona sukcesami w kolejnych latach. Zespół zdobywał nagrody, aż po prestiżową nagrodę Grand Prix otrzymaną w dn. 28-29 stycznia 2012 r. podczas XI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniorów w Domu Kultury Zacisze w Warszawie oraz I miejsce 28 października tegoż roku otrzymane podczas VII Mazowieckiego Przeglądu „Węgrowskie Barwy Jesieni”.  W trakcie prezentacji przedstawiono również obecnych członków zespołu oraz kapeli. Gościnnie w krótkim programie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu.
W czasie koncertu zaprezentowano tańce i piosenki ludowe pogrupowane wg miejsca, w których powstały, czyli: suitę kurpiowską z Puszczy Zielonej, suitę podlaską, suitę kurpiowska z Puszczy Białej. Cały koncert zakończył oberek, który zespół „Oberek” na gorące prośby widzów musiał bisować. Ne był to koniec jubileuszowych obchodów. W imieniu burmistrza Wyszkowa reprezentujący gminę z-ca Adam Warpas złożył gratulacje oraz okolicznościowe upominki na ręce Danuty Deptuły oraz Stanisława Kadłubowskiego. Każdy z członków zespołu otrzymał dyplom i kwiaty. Wiele gorących życzeń składali również byli członkowie zespołu oraz zaprzyjaźnione osoby, np. kierownik zespołu „NAD NARWIĄ” z Pułtuska. Danuta Deptuła podziękowała osobom i firmom wspierającym działalność zespołu oraz obdarowała członków kapeli upominkami, a wszystkich kwiatami. Widownia zaś na stojąco odśpiewała 100 lat. Po koncercie w nieco już bardziej kameralnym gronie pokrojono specjalny jubileuszowy tort, a członkowie zespołu i ich goście udali się na degustację przygotowanych z tej okazji smakołyków oraz lampkę szampana.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

4 412 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bal na pięćdziesiąt kilka par… (23.01.2013)

Studniówkowy bal czwartych klas techników w wyszkowskim Centrum Kształcenia 26 stycznia rozpoczął się tradycyjnym polonezem, a po całonocnej szampańskiej zabawie...

Zamknij