ggg ggg ggg

Mobilne pracownie multimedialne w Łochowie

Sześć szkół z Gminy Łochów znalazło się wśród zwycięzców specjalnej edycji konkursu Ministerstwa Cyfryzacji na Mobilną Pracownię Multimedialną.

Są to szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK w Łochowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łochowie, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ostrówku, Liceum Ogólnokształcące i Technikum przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im Marii Sadzewiczowej w Łochowie. Szacunkowa wartość jednej pracowni to 50 tys. zł. Koordynatorem projektu w Gminie Łochów był Krzysztof Szulim dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Łochowie.
21 września na zaproszenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrówku Renaty Zapaśnik gościli wicemarszałek Senatu RP Maria Koc i minister cyfryzacji Marek Zagórski. Byli Oni obserwatorami lekcji programowania dla dzieci zorganizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przy okazji spotkania, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, w imieniu dyrektorów szkół podziękował ministrowi Markowi Zagórskiemu za ogłoszenie naboru do specjalnej edycji konkursu #OSEWYZWANIE – OSERegio, który dla gminy Łochów okazał się bardzo szczęśliwy.
Około 50 procent szkół w Polsce ma dostęp do szybkiego Internetu, dzięki usługom światłowodowym, świadczonym przez operatorów telekomunikacyjnych. Częściej z tego typu usług korzystają szkoły w dużych miastach, gdzie infrastruktura telekomunikacyjna jest rozbudowana, a samorządy mają większe możliwości finansowe. W mniejszych ośrodkach jest z tym gorzej. Sytuację może znacząco poprawić program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zakładający, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają możliwość korzystania z bezpłatnych usług dostępu do szybkiego, bezpiecznego internetu.
Celem programu OSE jest wyrównanie różnic między regionami i miejscowościami. Wszyscy uczniowie w Polsce mają prawo do równych szans edukacyjnych, a obowiązkiem państwa jest zapewnienie dostępu do nowoczesnych, skutecznych narzędzi, które oferuje dzisiejsza technologia.
Szybkość łączy internetowych w szkołach, znajdujących się w gminach wiejskich i małych miastach często nie umożliwia prowadzenia lekcji w oparciu o technologie cyfrowe. Program OSE, przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK jest odpowiedzią na nierówności w dostępie do nowoczesnych rozwiązań między szkołami w różnych regionach i miejscowościach. /Info/

2 972 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziękowano za chleb, za zbiory, za trud rolnika…

Po raz pierwszy 22 września 2019r. odbyły się na terenie gminy Grębków w miejscowości Kopcie, Dożynki Powiatowo – Gminne zorganizowane wspólnie...

Zamknij