Obchody jubileuszu 90 – lecia klubu zbiegły się z sukcesami sportowymi wszystkich czterech sekcji.
Największy sukces to dwa medale w seniorskich mistrzostwach Europy w kickboxingu. Kamil Ruta zdobył tytuł w formule low kick, a Patryk Kuryłek srebrny medal w formule kick light. Ponadto podopieczni Grzegorza Engela z powodzeniem startowali w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, zawodach Pucharu Świata i Europy. Zdobywali medale na wszystkich turniejach, w których brali udział, w różnych kategoriach wiekowych. Kamil Ruta dokonał rzeczy wyjątkowej. Nie przegrał w minionym roku żadnej walki, zdobywając m.in. po raz trzeci z rzędu mistrzostwo kraju w formule K1. Duże nadzieje trener Engel wiąże z rozwojem sportowym braci Krzysztofa (junior) i Dariusza (junior młodszy) Giera i kilkoma innymi zawodnikami i zawodniczkami, którzy trenują pod jego okiem.
Miniony rok to pasmo sukcesów sekcji trójboju siłowego i wyciskania sztangi leżąc. Zawodnicy pod wodzą Stanisława Bielewicza w gronie juniorów zdobyli 32 medale, w tym 27 na Mistrzostwach Polski, 3 na Mistrzostwach Europy i 2 w Mistrzostwach Świata. Kilkanaście razy nasi zawodnicy poprawiali rekordy Polski. Wygrywaliśmy w klasyfikacji klubowej i open.
W dniach 5-6 marca w Estonii odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym klasycznym. Michał w wadze do 74kg wynikiem 510kg zdobył brązowy medal, natomiast Patryk Zaniewski wynikiem 605kg ustanowił rekord Europy do 18 lat. Pięć tygodni później w hiszpańskiej Maladze odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym. Bardzo dobrze spisał się Michał Skonieczny, który w kategorii wagowej do 66kg zdobył złoty medal i został mistrzem Europy z wynikiem 555kg.
Tydzień później w dniach 22-23 kwietnia w duńskim Rodby startowali w wyciskaniu leżąc na Mistrzostwach Świata Jakub Jędrzejewski i Michał Skonieczny, pierwszy z nich zajął IVm w wadze do 53kg wynikiem 120kg, należy zaznaczyć że był to jego debiut w tego rodzaju mistrzostwach. Natomiast Michał Skonieczny był trzeci w wadze do 66kg i uzyskał 150kg. Był to już trzeci medal Michała drugi w Mistrzostwach Europy i pierwszy w Mistrzostwach Świata.
Na Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym klasycznym które odbyły się w USA Michał Skonieczny był IV. Bardzo dobrze startował Patryk Zaniewski który zdobył srebrny medal w wadze do 93kg.
Wraz z końcem 2016 roku na emeryturę odszedł trener Stanisław Bielewicz, który przez prawie 18 lat pracy w Wichrze doprowadził swoich podopiecznych do 253 medali na imprezach rangi mistrzowskiej w kraju i zagranicą (w tym 5 na Mistrzostwach Europy i 11 na Mistrzostwach Świata).
Bardzo wiele się działo w sekcjach gier zespołowych tj. w siatkówce i piłce nożnej. Siatkarze Wichru, po inauguracyjnym sezonie w IV lidze seniorów od razu wywalczyli awans i występują obecnie w III lidze. Podopieczni Piotra Szymanowskiego i Huberta Milewskiego (II trener) to zawodnicy z rocznika 1997, którzy trenują w Kobyłce od 10 roku życia, wspierani przez bardziej doświadczonych graczy, głównie z powiatu wołomińskiego i z Warszawy. Zespół bardzo dobrze radzi sobie w gronie trzecioligowców, a swoje mecze rozgrywa w nowoczesnej hali przy ZSP nr 3, która jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w okolicy.
Piłkarze, to sekcja nierozerwalnie związana z klubem od 90 lat. Obecnie zespół seniorów gra w A klasie, a jego trenerem od lipca jest Krzysztof Adamczyk, były napastnik Legii, król strzelców ekstraklasy i reprezentant Polski, który zastąpił Piotra Stańczuka (obecnie Huragan Wołomin). Drużyna oparta jest na wychowankach i zawodnikach z okolicznych miast. Sukcesywnie wprowadzani są do niej młodzi piłkarze z akademii piłkarskiej działającej w Wichrze.
W akademii w 16 drużynach trenuje prawie 400 zawodników z roczników 2000-2012. 10 zespołów występuje w rozgrywkach ligowych. Najwyżej, w I lidze wojewódzkiej grają zawodnicy trenera Aleksandra Cieślaka z rocznika 2000. Kilku z nich zadebiutowało w tym roku w drużynie seniorskiej. Akademia rozwija się z roku na rok, przyciągając również zawodników z sąsiednich miejscowości. Jej działalność koordynuje wiceprezes klubu Piotr Strejlau. Oprócz treningów i meczów klub organizował wiele turniejów piłkarskich. Najważniejszy z nich to WICHER CUP, który odbywa się w pierwszy weekend wakacji. Turniej, w którym grają 10 – latki z roku na rok zdobywa coraz większą renomę i uczestniczą w nim młodzi zawodnicy z Polski i zagranicy. Swoje drużyny przysyłają kluby występujące w Ekstraklasie, a w 2017 roku turniejowi będzie patronował MZPN. Ponadto zaktywizowała się grupa byłych zawodników Wichru. Dzięki m.in. dorocznym memoriałom im. Andrzeja Wiśniewskiego spotykają się, trenują i rozgrywają mecze.
– Okazją do spotkania różnych środowisk związanych z naszym klubem był jubileusz 90 – lecia Wichru. W ramach obchodów odbył się mecz oldboyów Wicher – Marcovia, który był rewanżem po latach za spotkanie sprzed wielu lat w ówczesnej IV lidze. Ponadto jubileusz był uczczony podczas uroczystej sesji Rady Miasta Kobyłka i specjalnej gali z udziałem samorządowców, działaczy sportowych byłych i obecnych trenerów i zawodników oraz sponsorów i członków KLUBU 90. – mówi prezes Wichru Artur Rola – W roku 2017 mamy kolejne cele do zrealizowania i mam nadzieję, że dzięki pasji i ciężkiej pracy wszystkich osób związanych z klubem będziemy je skutecznie realizować. Przy okazji dziękuję wszystkim osobom, redakcjom, firmom i instytucjom, dzięki którym możemy funkcjonować.
Artur Rola