ggg ggg ggg

Turniej szachowy Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W dniu 19.08.2024r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbył się turniej szachowy w ramach XXIV Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Gminę Andrzejewo reprezentowało 21 uczniów. W punktacji drużynowej zajęliśmy II miejsce. Do punktacji zaliczono punkty zdobyte przez sześciu najlepszych zawodników drużyny z każdej grupy wiekowej. Nasi reprezentanci zdobyli medale indywidualne w grupach wiekowych:

• do lat 10: Rozalia Sutkowska (złoty medal) oraz Gabriela Szabłowska (brązowy medal),
  • do lat 16: Aniela Sutkowska (brązowy medal) oraz Adrian Zaremba (brązowy medal).
    Zawody pozwoliły na zdobycie nowych kategorii szachowych: IV oraz
    V – każdą z nich uzyskało po 6 uczniów z terenu gminy. Gratulacje dla najmłodszej grupy dziewcząt i chłopców do lat 10, gdzie wszyscy zdobyli kategorię szachową. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki i przypinki, a w przerwie mogli zjeść obiad. Opiekunami grup byli: Katarzyna Sutkowska, Damian Jasko i Arkadiusz Przeździecki.