ggg ggg ggg

Statuetki INVICTUS za postawę moralna, zaangażowanie społeczne, pracę na rzecz ogółu…

27 lutego dobyła się w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Maz. wyjątkowa uroczystość – wręczenie podziękowań i statuetek dla wyjątkowych osób.
Celem konkursu jest szerokie rozpropagowanie zasad bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego oraz wyłonienie i w szczególny sposób nagrodzenie tych osób, które swą pracą, postawą moralną, zaangażowaniem społecznym, poświęcają się dla dobra ogółu i zapewniają temu ogółowi poczucie bezpieczeństwa. Jak stwierdzają organizatorzy „Pragniemy wykreować postawy i etos człowieka niezłomnego i niepokonanego na wzór Herkulesa czczonego, jako „…opiekuna własności, strażnika wejść i opiekuna podróżujących oraz handlujących…”, obdarzanego przydomkami Viktor (zwycięzca) i Invictus (niepokonany)”. Członkowie Kapituły Konkursu wywodzą się ze środowisk związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, a swoją pracą niejednokrotnie usuwali a przynajmniej oddalali zagrożenia, eliminując lęk, obawy, niepokój i niepewność mieszkańców naszego powiatu. W skład kapituły wchodzą: insp. Andrzej Choromański, asp. szt. Piotr Tomasz Góralczyk, Izabela Hryń, mł. bryg. Janusz Iwanowski, Józef Marek Jastrzębski, płk. Ryszard Kołacz, ks. Prałat dr Jan Okuła, Jolanta Ugniewska. Spotkanie w Starostwie prowadził Jan Kowalski. Oprawę muzyczną i utwory, które były przerywnikami podczas wręczania nagród zapewnili utalentowani uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej pod kierownictwem ks. Andrzeja Łady.
Na początku spotkania głosu zabrał Zbigniew Kamińskiego – Starostę Ostrowskiego i gospodarz uroczystości. Następnie Józef Marek Jastrzębski, Sekretarza Kapituły Konkursu przypomniał celów oraz idei, która przyświecała konkursowi oraz przedstawił członków Kapituły Konkursu.

 

dscf1427
W kategorii uczniowie szkół podstawowych Wyróżnienie „INVICTUSA 2014 ROKU” Kapituła Konkursu przyznała Pani Weronice Kazimierczyk.
„Pani Weronika Kazimierczyk … od lat opiekuje się samotnymi osobami w podeszłym wieku, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Szczególną uwagę chciałabym zwrócić na jej pełną poświęcenia i zaangażowania opiekę nad śp. Księdzem Stanisławem Sobotką. Tego zajęcia podjęła się w 2013 roku i prze kilka miesięcy była przy nim niemalże każdego dnia, podawała leki, gotowała, pomagała się ubrać i zachować higienę. Często z powodu podeszłego wieku i choroby ksiądz zapominał o wielu rzeczach, to Pani Weronika musiała pamiętać za niego. Była wobec niego cierpliwa i wyrozumiała. Takiej ciężkiej pracy towarzyszyło wiele osobistych wyrzeczeń, ale nigdy nie przyszła jej do głowy myśl by zrezygnować. Była zdeterminowana, traktowała to, jako misję. Wiedziała, że mieszkańcy parafii i bliscy księdza Sobotki ufają jej i na nią liczą. Zajmowała się nim do końca. Gdy odchodził była przy nim. Poczuła się jakby straciła kogoś bliskiego. …”
W kategorii uczniowie szkół podstawowych – I miejsce zdobyła – Anna Godlewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsewie.
II miejsce zdobyła – Klaudia Jaworska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsewie.
III miejsce zdobyła – Wioletta Sapiecha z Publicznej szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych.
W tej kategorii wyróżnienie zostało przyznane przez kapitułę Konkursu – Julii Skarżyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsewie.
W kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych Wyróżnienie „INVICTUSA 2014 ROKU” Kapituła Konkursu przyznała Panu Mariuszowi Jaworskiemu.
„… Żyjąc w ciągłym biegu, zazwyczaj koncentrujemy się na swoich sprawach i często nie dostrzegamy bardzo istotnych rzeczy, zdarzeń, czy też osób, które swoją postawą dokonały czegoś niezwykłego. Latem 5 lipca 2014 roku w godzinach wieczornych będąc na wczasach w Piszu pan Mariusz Jaworski dostrzegł łódkę, która się przewróciła i usłyszał głos człowieka wołającego o pomoc. Kiedy usłyszał rozpaczliwe wołanie o pomoc nie zastanawiał się po prostu wskoczył do wody i popłynął. Działał impulsywnie, wiedział, że ta osoba potrzebuje pomocy. Nikt z będących na brzegu i widzących zdarzenie nie miał zamiaru nawet wejść do wody. … W pewnym momencie poczułem lekki strach (opowiada Pan Mariusz), byłem daleko od brzegu, sam a tonący osłab i nie miał już siły walczyć o życie. Chwyciłem mocno tonącego. Wiedziałem, że muszę dopłynąć do brzegu. Sił już zaczęło mi brakować. Pomógł mi jakiś mężczyzna, podpłynął skuterem wodnym. Jedną ręką trzymałem się skutera a drugą nieprzytomnego topielca. Dopłynęliśmy. Nie czułem się jak osoba wyjątkowa. To był zwyczajny ludzki odruch. …”
W kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych: – I miejsce zdobyła – Aleksandra Dąbrowska z Publicznego Gimnazjum w Wąsewie.
– II miejsce zdobyła – Kinga Zyśk z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Małkini Górnej.
– III miejsce zdobyła – Magdalena Rowińska z Publicznego Gimnazjum w Wąsewie
W tej kategorii Kapituła Konkursu przyznała wyróżnienia dla: Klaudii Wójcik i Łukasza Kozioła z Publicznego Gimnazjum w Wąsewie.
W kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Wyróżnienie „INVICTUSA 2014 ROKU” Kapituła Konkursu przyznała Pani Bożenie Wojno.
„… Dla każdego bohater ma inny wygląd dla mnie jest to osoba, która jest mi bardzo bliska, i którą znam i ufam bezgranicznie jest dla mnie wzorem do naśladowania. Pani Bożena Wojno nie jest nikim ważnym, jest zwykłym człowiekiem, pracuje, jako stróż dzieci na drodze, pracuje również, jako woźna w szkole. Cały czas ma tam styczność z problemami tych najmłodszych dzieci. Gdy widzi, że dziecko ma jakiś problem jest smutne pyta się czy nie chce porozmawiać. Nie zawsze może pomóc to zawsze służy dobrą radą. Ostatnio zauważyła, że pewna dziewczynka jest smutna. Okazało się, że pochodzi z rodziny wielodzietnej i że mają bardzo trudną sytuację materialną. Pani Wojno we współpracy z wychowawczynią zorganizowały zbiórkę odzieży dla tej rodziny. ….. Zawsze powtarza, że nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie a także, że powinno się słuchać każdego uważnie, gdyż często jego słowa mogą być wołaniem o pomoc a my możemy tej pomocy udzielić.”

dscf8135

W kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
– I miejsce zdobył – Przemysław Nagórka z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.
– II miejsce zdobyły wspólnie – Ewa Stańczuk i Weronika Wojno z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
W tej kategorii Kapituła Konkursu przyznała wyróżnienia otrzymują:
Kacper Maliszewski z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej
Izabela Pietrak z Bursy Szkolnej w Ostrowi Mazowieckiej
Kinga Styś z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Katarzyna Pakieła z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Monika Lipińska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Adrianna Wach z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Magdalena Uścińska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Patrycja Oblińska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Patrycja Wieczorek z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Alicja Krzyżak z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Magdalena Kaczyńska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Kinga Radomska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Aleksandra Iwanowska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Małgorzata Dłuska z Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
Pomiędzy wręczeniem nagród uczniowie LO dedykowali nagrodzonym pieśni i piosenki, które podkreślały atmosferę uroczystości.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. /J.Cz./

 

Galeria zdjęć

2 598 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najważniejszym zadaniem uratowanie szpitala

Kurier W: Pod koniec ubiegłego roku został Pan starostą pułtuskim i od razu musiał Pan zmierzyć się z kryzysową sytuacją...

Zamknij