ggg ggg ggg

Michalina Kudła wicemistrzynią Polski w kategorii Dzieci solo w tańcach latynoamerykańskich!

W sobotę 29.09.2024 roku w Hali Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej rozegrał się turniej „Łódź Open Festiwal”, na którym odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski solo 2024.

W Mistrzostwach Polski solo 2024 został zorganizowane przez federację taneczną FTS,PZTS. Jedną z uczestniczek była solistka Michalina Kudła.
Michalina została Wicemistrzynią Polski w kategorii Dzieci solo w tańcach latynoamerykańskich. Stanęła na podium, a wraz z wywalczonym pucharem otrzymała wyższą klasę taneczną.
Ogromne Gratulacje dla Wicemistrzyni z Kobyłki i oczywiście dla jej trenerki Natalii Ilach.

Trzeba nadmienić, że tydzień wcześniej odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca „Polish Dance Festival Open The World” w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. W turnieju brała udział, jako solistka Michalina Kudła w kategorii under 10 open (w kombinacji: st+la, i odzielnie w dwóch stylach la i st). Konkurencje wyróżniały się licznymi grupami solistek oraz wysokim poziomem tańca. W tańcach latynoamerykańskich runda zaczynała się od 1/4 finału a w standardzie od 1/2. Michalinie udało się dostać do finału w kombinacji tańców latynoamerykańskich i standardowych. Zajęła 6 miejsce. W oddzielnych stylach uplasowała się tuż przed finałem.